dla dzieci

Zajęcia plastyczne

O zajęciach

Zajęcia wychodzące dużo dalej niż „malowanie”. Nauka o materiałach i praktycznych możliwościach ich wykorzystania. Pierwsze kroki we wzornictwie, tworzenie form przestrzennych, kolaży, prac w różnych technikach. Dotknięcie tematyki scenografii i kostiumografii teatralnej, wykonywanie prostych rekwizytów. Współdziałanie z zajęciami teatralnymi i tanecznymi w kwestii kreacji występów scenicznych. Praktyka przeplatana ciekawostkami z historii sztuki. Możliwość spotkań z ciekawymi artystami oraz organizacja okazjonalnych wizyt w teatralnych pracowniach scenografii i kostiumów, dzięki wsparciu praktykujących zawodowo pedagogów.

Kształtujemy gust, uwrażliwiamy na styl i jakość. Przybliżamy sztukę.

Zajęcia trwają 60 minut.

Prowadzący

Małgorzata Mirkowska-Grabowska

Artysta plastyk-absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z 20 letnim doświadczeniem w pracy z artystami w każdym wieku.
Na swoich zajęciach zaprasza do odkrywania w sobie talentów artystycznych, wyrażania siebie poprzez ekspresję barw i kompozycję a przede wszystkim TWÓRCZOŚĆ przekraczającąne granice wyobraźni.

Edyta Mądzelewska

Malarka, rysownik, ilustrator. Artystka wszechstronna. Szlify rysunku oraz malarstwa zdobyte w Południowych Włoszech. Uczy, maluje na zamówienie, organizuje plenery. Udziela się również w rzeźbiarstwie oraz ceramice. Jej dzieła można zobaczyć (www.sztukatworzenia.pl, fb) oraz w wielu galeriach w Polsce. Edyta: „Kocham tworzyć. Nie ważne z czego, gdzie, z kim i kiedy-swoją pasją chce zarażać ? Czego chciałabym nauczyć innych? Na pewno tego aby ludzie zobaczyli piękno które można wydobyć prawie ze wszystkiego. Aby mogli otworzyć się na sztukę indywidualną i nieprzeciętną”.