dla dzieci i dorosłych

Zajęcia Aktorskie

Zajęcia aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych

W Studio Art Now! prowadzimy profesjonalne zajęcia aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poziom zajęć dostosowany jest do wieku oraz zdolności uczestników. Wsłuchujemy się w głos osób uczestniczących w naszych zajęciach aktorskich, skupiając się na tych obszarach, które są dla nich najważniejsze, które sprawiają im najwięcej trudności i chcą je poprawić, a także na tych elementach, które przynoszą im największą satysfakcję.

Zajęcia aktorskie dla początkujących i średniozaawansowanych

Na zajęciach aktorskich w Art Now! skupiamy się na najbardziej podstawowych elementach warsztatu aktorskiego, takich jak dykcja, artykulacja, impostacja, retoryka czy zasady ruchu scenicznego. Zajęcia aktorskie to doskonała okazja nie tylko do szkolenia umiejętności związanych ściśle z występowaniem na scenie czy planie filmowym, ale także do pokonywania stresu związanego z występami publicznymi, nieśmiałości i innych kompetencji miękkich, które tak bardzo przydają się w szkole, na uczelni i w życiu zawodowym, a także prywatnym. Uczestnictwo w zajęciach aktorskich jest także wyśmienitą zabawą i szansą na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Zajęcia aktorskie dla dzieci

Ćwiczenia ruchowe i ruchowo-językowe, poprawa dykcji realizujemy podczas zabaw scenicznych z wykorzystaniem literatury dziecięcej i innych atrakcyjnych dla dzieci form. Często wykorzystujemy w tym celu mini-etiudy, czyli krótkie utwory, dzięki którym ćwiczymy warsztat aktorski na konkretnych przykładach. Podczas zajęć aktorskich dla dzieci dbamy o atmosferę – najmłodsi uczestnicy naszych warsztatów czują się u nas swobodnie, zawierają nowe znajomości i przyjaźnie.

Zajęcia aktorskie dla młodzieży i dorosłych

W naszym Studio prowadzone są także zajęcia aktorskie dla młodzieży i osób dorosłych. W ich trakcie realizowane są zaawansowane ćwiczenia, poszerzające warsztat aktorski. Zajmujemy się także analizą i interpretacją tekstu, improwizacją, poszukiwaniem scenicznego wyrazu, określeniem i „budowaniem postaci” przy różnych założeniach inscenizacji i formy teatralnej. Warsztaty te są kontynuacją zajęć aktorskich dla dzieci, ale prowadzimy także zajęcia aktorskie dla młodzieży i dorosłych, którzy wcześniej nie brali udziału w podobnym przedsięwzięciu.

Zajęcia aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Art Now! prowadzą specjaliści, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Odwiedzają nas także aktorzy filmowi i teatralni, dzięki którym uczestnicy zajęć zyskują możliwość na poznanie zawodu aktora od podszewki. Serdecznie zapraszamy!

Prowadzący

Ewa Lorska

(grupa 6-8 lat, 9-11 lat, grupa 12-14 lat)

Aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, pedagog. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika.

Więcej

Dariusz Lewandowski

(grupa 15+)

Reżyser, choreograf, aktor i tancerz. Autor i reżyser wielu spektakli teatralnych i produkcji telewizyjnych. Szef grupy artystycznej Kompania Primavera.

Więcej

Jowita Budnik

(grupa 15+)

Aktorka. Trafiła przed kamerę i na deski profesjonalnego teatru jeszcze jako dziecko. Zadebiutowała w filmie „Kochankowie mojej mamy” Radosława Piwowarskiego, aby potem zagrać ponad 60 ról w kinie, telewizji i teatrze.

Więcej